bulent-ecevit-universitesi

Prof. Dr. Mustafa KESKİN (Erciyes Üniversitesi)

TÜBİTAK 1001 ve DPT projelerinde yürütücülük deneyimine sahip olup, TÜBİTAK proje panellerinde de Panelist ve İzleyici Danışman olarak yer almıştır.
Ayrıca TÜBİTAK, MFAG Yürütme Komisyonu Üyeliği de bulunmaktadır. Yurt dışında, Amerika Katolik Üniversitesi, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), Abdus Salam Uluslararası Teorik Fizik Merkezi (ICTP), Sheffield Üniversitesi, NHML – Florida Devlet Üniversitesi ve Oxford Üniversitesi’nde araştırmacı/misafir öğretim üyesi olarak bulunmuş olup, uluslararası araştırma ve eğitim birikimine sahiptir. Ayrıca, 1979-2000 yılları arasında NATO, NSF, ABD Deniz Kuvvetleri Hava Kumanda Sistemleri, ABD Deniz Kuvvetleri Yüzey Silahları Merkezi, ABD Gece Görme ve Elekto-Optik Laboratuvarı vb. destekli uluslararası projelerde, Yürütücü, Danışman, Araştırıcı ve Bursiyer olarak görev yapmıştır.
Anabilin Dalı Başkanlığı, Bölüm Başkanlığı ve Dekanlık gibi idari deneyimleri vardır. TÜBİTAK-2237 programı ile desteklenen bir etkinlik projesinde Koordinatörlük ve bir etkinlikte de eğitmenlik deneyimine sahiptir. Planlanan etkinlikte eğitmen olarak görev yapacaktır.