bulent-ecevit-universitesi

Prof. Dr. Hamdi TEMEL (Dicle Üniversitesi)

TÜBİTAK 1001, Kalkınma Ajansı, DÜBAP ve DPT projelerinde araştırmacı ve yürütücülük deneyimine sahip olup, TÜBİTAK proje panellerinde de panelist olarak yer almıştır.
1990 dan beri 24 yıl süre ile uluslararası araştırma faaliyetlerinde bulunmuştur. Avrupa Birliği, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve AB-ilan.com tarafından 2011- 2013 tarihlerinde değişik zamanlarda düzenlenen proje eğitimi programlarına katılmıştır. Dicle üniversitesinde, 6-8 Şubat 2014 tarihleri arasında “Temel ve Uygulamalı Fen Bilimleri Araştırma projesi Hazırlama Eğitimi” programında 2237 proje yürütücüsü olarak görev almıştır. Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanlığı ve Dicle Üniversitesi Bilim ve teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü görevlerini yürütmektedir.
13.01-17.01.2012 tarihleri arasında Dicle üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü adına AB ve diğer mali kaynaklardan etkin faydalanılması amacıyla “PCM (proje Döngüsü Yönetimi)” eğitiminin düzenlenmesinde, yürütücü olarak görev almıştır. Etkinlikte eğitmen olarak görev yapacaktır.